Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Oleje skladem na naší prodejně v Brně naleznete na www.olejebrno.cz

 

Sledujte nás na :Facebooktwitter

 

Loho which oil

Nevíte si rady s výběrem oleje?


Použijte aplikaci Which Oil, poskytovanou firmou Millers Oils. Naleznete zde oleje, které pro Váš automobil dopodručuje jeho výrobce.

Pro odbornou radu můžete také použít následující kontakty:

email : info@mazeme.cz

mobil : 601 124 757

5w30.cz

 Úvod » Gulf

Gulf

Gulf na mazeme.cz


Od začátku roku 2018 nejsou oleje Gulf v naší nabídce!

Vyberte si prosím olej od některého z dostupných výrobců - Millers oils, Tigrol

 

Začátek budování silného povědomí značky Gulf se datuje do r. 1907, do amerického Texasu, kdy sloučením několika ropných podniků vznikla společnost Gulf Oil. Ze začátku své působení firma zaměřila na ropu, vybudovala síť ropovodů v USA a následně se začala rozvíjet myšlenka prodeje značkových produktů, s nezaměnitelným logem GULF, oranžovým diskem. Společnost byla od počátku aktivní v inovacích, což je dodnes jedním z hlavních úkolů pro Gulf Oil. Např. v r. 1911 zprovoznili první autoservis pro motoristy, ve své rafinerii zprovoznili jako první zařízení pro katalytické štěpení, hrály významnou úlohu při počátcích rozvoje produkce ropy v Kuvajtu, kde společně s BP, Gulf založil Kuwait Oil Company. Od konce druhé světové války do poloviny 70. let se společnost Gulf rozšířila na celosvětovou firmu, zejména prostřednictvím získaných soukromých sítí čerpacích stanic. Vrchol dosáhla v r. 1970, kdy Gulf Oil zaměstnával 58 000 tisíc lidí po celém světě a pouštěli se do největších projektů.

Do povědomí široké veřejnosti se značka Gulf zapsala hlavně díky sponzorským aktivitám v automobilovém sportu, přičemž v legendárních závodech LeMans, byla firma Gulf prohlášena za nejúspěšnějšího sponzora v historii závodů. Spojení závodů LeMans a Gulf zobrazuje i legendární film v hlavní roli se Steve McQuuenem. Sílu značky potvrzuje i to, že koncern VW v USA úspěšný model Golf prodává pod názvem Rabbit, aby si ho lidé nezaměňovaly se značkou Gulf.