Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

AMSOIL Z-ROD® 20W-50 Synthetic Motor Oil 1 Quart / 946 ml Oil
search
  • AMSOIL Z-ROD® 20W-50 Synthetic Motor Oil 1 Quart / 946 ml Oil

AMSOIL Z-ROD® 20W-50 Synthetic Motor Oil 1 Quart / 946 ml Oil

352,00 Kč
Vč. DPH
Počet
SKLADEM DO 2 DNŮ

Syntetický motorový olej AMSOIL Z-ROD je speciálně konstruován pro klasická a výkonná vozidla. Prostředek s vysokým obsahem zinku, který zabraňuje opotřebení vačkových hřídelů a dalších kritických součástí motoru, spolu s patentovanou směsí inhibitorů koroze pro větší ochranu během dlouhodobého skladování.

Společnost AMSOIL, přední výrobce syntetických maziv pro automobilový průmysl, vyrobila v roce Koroze

1972 první syntetický motorový olej na světě s certifikací API. Důvěřujte rozsáhlým zkušenostem společnosti AMSOIL, která dělá maximum pro co nejlepší ochranu vašeho motoru.

Chrání vačky
Zvedáky a vačkové laloky na vačkových hřídelích s plochým zdvihátkem, které jsou společné pro klasická a vysoce výkonná vozidla, rychle klouzají proti sobě a vytvářejí vysoké tření a teplo. Tření mezi dvěma komponenty může nakonec opotřebovat vačku a ovlivnit činnost ventilu, což nakonec vede ke ztrátě výkonu motoru a ke snížení účinnosti. Kromě toho jsou tyto oblasti namazány namísto tlakového mazání spíše než jiné oblasti motoru, což způsobuje další namáhání přísad proti opotřebení, jako je zinek a fosfor v dialkyldithiofosfátu zinečnatém (ZDDP).

Syntetický motorový olej AMSOIL Z-ROD je formulován s vysokou hladinou ZDDP pro ochranu vaček s plochým zdvihátkem, zvedáků, kolébek a dalších oblastí, které jsou náchylné k nošení. Přípravek s vysokým obsahem zinku a fosforu poskytuje další ochranu proti opotřebení, kterou tyto kritické komponenty mazané postřikem vyžadují.

Poskytuje dlouhodobou ochranu před korozí a korozí
Syntetický motorový olej RustAMSOIL Z-ROD je vyroben s jedinečnou směsí inhibitorů rzi a koroze, aby byla zajištěna maximální ochrana při dlouhodobém skladování. Aby byla prokázána jeho účinnost, společnost AMSOIL předložila syntetický motorový olej Z-ROD ke standardní zkušební metodě na ochranu před korozí v kabině vlhkosti (ASTM D-1748). Tento test vyhodnocuje vlastnosti oleje pro prevenci koroze za podmínek vysoké vlhkosti, podobné těm, kterým čelí zakrytá horká tyč ve vlhké garáži. Kovový kupón ošetřený syntetickým motorovým olejem AMSOIL Z-ROD nevykazoval po 192 hodinách žádné známky oxidace, zatímco kupón ošetřený produktem předního konkurenta test nevyhověl po 24 hodinách.

APLIKACE
Syntetický motorový olej AMSOIL Z-ROD se doporučuje pro starší nebo upravené motory vyžadující motorový olej 10W-30 nebo 20W-50. Syntetický motorový olej Z-ROD vyhovuje API SL a dřívějším specifikacím, což umožňuje zvýšení hladiny přísad proti opotřebení. Hladiny ZDDP v syntetickém motorovém oleji Z-ROD překračují limity API SM a novějších specifikací.

KOMPATIBILITA
Syntetické motorové oleje AMSOIL Z-ROD jsou kompatibilní s konvenčními a jinými syntetickými motorovými oleji. Míchání syntetických motorových olejů AMSOIL Z-ROD s jinými oleji však zkrátí životnost oleje a sníží přínosy z výkonu. Doplňkové olejové přísady se nedoporučují pro použití se syntetickými motorovými oleji AMSOIL Z-ROD.

ŽIVOTNOST
Protože motory v klasických automobilech, horkých tyčích a jiných výkonných vozidlech jsou obecně upraveny, nelze pro tyto aplikace doporučit univerzální interval vypouštění oleje. Odpovědnost za stanovení délky odtokového intervalu leží na majiteli. Obecně platí, že maximální interval vypouštění syntetického motorového oleje Z-ROD by neměl překročit 5 000 mil nebo jeden rok, podle toho, co nastane dříve. U silně modifikovaných motorů (např. Nucená indukce, dusík) by maximální interval vypouštění neměl překročit 3 000 mil nebo jeden rok, podle toho, co nastane dříve.

Kinematická viskozita při 100°C: 19.3
Kinematická viskozita při 40°C: 140.3
Viskozitní Index: 157
Bod vzplanutí °C: 254
Bod skápnutí °C: -40
4kuličkový test opotřebení (při 40kg, 75°C, 1200rpm, 1hod)
průměr opotřebované plochy v mm: 0.34
NOACK volatilita % ztráty hmotnosti (g/100g): 4.0
HTHS viskozita při 150°C 1.0 X 106 s. -1, cP: 5.2
TBN: 9.1

ZRFQT

Specifické reference