Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Amsoil 10W-30 Z-ROD Synthetic Motor Oil
search
  • Amsoil 10W-30 Z-ROD Synthetic Motor Oil

Amsoil 10W-30 Z-ROD Synthetic Motor Oil

352,00 Kč
Vč. DPH
Počet
SKLADEM DO 2 DNŮ

Poskytuje dlouhodobou ochranu proti korozi a oxidaci

Oleje AMSOIL Z-ROD Synthetic Motor Oil jsou tvořeny jedinečnou směsí inhibitorů koroze, která zajišťuje maximální ochranu při dlouhodobém skladování a odstávce vozu. Pro prokázání účinnosti AMSOIL podrobil olej Z-ROD standardní zkušební metodě pro ochranu proti korozi ve vlhkém prostředí (ASTM D1748). Tento test vyhodnocuje antikorozní vlastnosti oleje v podmínkách s vysokou vlhkostí, podobné těm, kterým čelí třeba zaplachtovaný hot rod uložený ve vlhké garáži. Kovový odstřižek ošetřený olejem AMSOIL Z-ROD Synthetic Motor Oil nevykazoval po 192 hodinách žádné známky oxidace, zatímco plech ošetřený vedoucím konkurenčním produktem selhal v testu již po 24 hodinách.

Chrání vačkové hřídele s plochými zdvihátky

Zdviháky a laloky na vačkových hřídelích s plochými zdvihátky, které jsou obvyklé u klasických a vysoce výkonných vozidel, klouzají rychle proti sobě a vytvářejí vysoké tření a teplo. Tření mezi oběma součástmi může výrazně opotřebovávat vačku a ovlivňovat činnost ventilu, což má za následek ztrátu výkonu motoru a snížení účinnosti. Kromě toho jsou tyto oblasti mazány
ostřikem a nikoliv tlakem jako jsou jiná místa v motoru, což dodává další nároky na přísady proti opotřebení, jako je zinek a fosfor v dialkyldithiofosfátu zinku (ZDDP).

Oleje AMSOIL Z-ROD Synthetic Motor Oil jsou vyrobeny s vysokým obsahem ZDDP na ochranu vaček, zvedáků, vahadel a dalších míst náchylných k opotřebení. Jejich vysoce zinková a vysoce fosforová formulace poskytuje mimořádnou ochranu proti opotřebení, kterou tyto kritické komponenty s mazáním pomocí ostřiku vyžadují.

KOMPLETNÍ POPIS V PŘILOŽENÉM TECHNICKÉM LISTU!

Olej AMSOIL Z-ROD Synthetic Motor Oil je doporučen pro starší nebo upravené motory vyžadující motorový olej 10W-30. Splňuje API SL a dřívější specifikace, což umožňuje zvýšení hladiny přísad proti opotřebení. Úroveň ZDDP v AMSOIL Z-ROD Synthetic Motor Oil překračuje limity API SM a novějších specifikací.

Kinematická viskozita při 100°C: 11.8
Kinematická viskozita při 40°C: 74.9
Viskozitní Index: 152
Bod vzplanutí °C: 236
Bod skápnutí °C: -46
4kuličkový test opotřebení (při 40kg, 75°C, 1200rpm, 1hod)
průměr opotřebované plochy v mm: 0.35
NOACK volatilita % ztráty hmotnosti (g/100g): 5.5
HTHS viskozita při 150°C 1.0 X 106 s. -1, cP: 3.6
TBN: 9.1

ZRTQT

Specifické reference